mFara na iPady

Mobilna wersja Fary w części kolędowej – zawiera kartotekę, grupy oraz intencje. Można ją zabrać na kolędę, a po niej po prostu zsynchronizować dane z Farą na Windows.

Wygodnie i pod ręką

Koniec z ciągłym przepisywaniem po kolędzie informacji z papierowych kartotek do komputera.

Aktualizujesz na iPadzie, a po kolędzie wczytujesz do FARY na komputerze.

Pracujesz w offline – na kolędzie Internet nie jest potrzebny!

mFara
mFara

Karta rodziny

Najważniejsze informacje na ekranie tableta.
Wygodne i szybkie dopisywanie i uzupełnianie danych.

Drukowanie

Korzystając z drukarki airPrint kartoteki można także drukować w przejrzystym i czytelnym układzie.
Można je także zapisywać w plikach PDF.

mFara

Karta osoby

Szybki dostęp także do pełnej karty personalnej.
Aktualizacja na iPadzie i eksport do Fary na komputerze z Windows.

ROCZNICE

Wykaz jubilatów (urodziny, małżeństwa) dostępny w kilka sekund.

TRASA KOLĘDOWA

Dodatkowy filtr w kartotece pozwala wyświetlać tylko kartoteki z danej trasy – nawet, jeśli sama trasa jest bardzo złożona i obejmuje różne odcinki różnych ulic.

GRUPY

Wszystkie grupy pod 1 ikoną na tablecie. Karty personalne powiązane z kartoteką osobową.
Pełna synchronizacja z Farą na komputerze z Windows.

Intencje

Cała księga intencji także na tablecie z dostępnymi filtrami, wyszukiwaniem wolnych terminów, gregoriankami i drukowaniem/zapisywaniem w PDF.

Synchronizacja

Do iPada z komputera można przegrać bazę.
Z iPada do komputera przesyłamy tylko informację o tym, co się zmieniło – pozwala to w pełni synchronizować dane z kilku iPadów pracujących w trybie offline.

TRASA KOLĘDOWA

Na tablecie możesz zawęzić zakres wyświetlanych kartotek tylko rodzin z danej trasy kolędowej 

mFara na iPadzie

 • Kartoteka
 • Ofiary składane przez rodziny
 • Grupy
 • Intencje
 • Jubilaci
 • Drukowanie i zapis w PDF
 • Synchronizacja z Fara 5.0

Jaki iPad?

 • iPad lub mini iPad wyprodukowany po roku 2015.
 • System operacyjny IOS 12.3 lub wyższy.
 • Do synchronizacji z programem Fara potrzebny darmowy program iTunes firmy Apple (w wersji dla Windows) lub konto Dropbox.

Jak pobrać?

W sklepie App Store na iPadzie w polu wyszukiwania wpisz:

mFara

Zobaczysz plakietkę z ikoną aplikacji. Stuknij w przycisk „zainstaluj”

Jaka cena?

Kartoteka i grupy bez limitów ilościowych

124,99

Księga intencji bez limitów ilościowych

59,99

Eksport do programu FARA 5.0

109,99

Jak kupić?

Otwórz aplikację mFara i stuknij w ikonę sklep w prawym, dolnym rogu okna programu.

Będąc w sklepie zaznacz przełącznik przy funkcjach, które chcesz kupić – gdy skończysz stuknij w ikonę Kup.

Płatności

Wszelką obsługą płatności związanych z programem mFARA na iPady z i zapewnieniem ich bezpieczeństwa zajmuje się firma Apple poprzez sklep App Store.

Nie otrzymujemy od Apple żadnych informacji o kartach płatniczych ani o danych nabywcy.

Nie obsługujemy transakcji finansowych związanych z programem mFara.

Kilka iPadów?

Licencja na program związana jest nie z urządzeniem, lecz z Twoim kontem użytkownika w sklepie App Store. Licencję można wczytać na każdym urządzeniu, jeśli tylko jesteś zalogowany do App Store z tym samym kontem.

Jeśli więc na kilku iPadach jesteśmy zalogowani do tego samego konta apple id to wystarczy licencję kupić tylko 1 raz.

Jaki długo ważne?

Licencja nie ma ograniczeń czasowych i nie wygasa po jakimś konkretnym czasie.

Licencja po prostu jest.

Poradniki

Dlaczego mFarę można pobrać tylko z AppSore?

Firma Apple nie zezwala producentom oprogramowania na dystrybucję aplikacji na iPady poza sklepem App Store.
Każda aplikacja na iPady musi zostać najpierw przekazana do firmy Apple, gdzie jest ona testowana – po pozytywnym przejściu testów Apple umieszcza ją w swoim sklepie.

Nie ma możliwości pobrania programu z dowolnej strony WWW i zainstalowania go na iPadzie, tak jak ma to miejsce w przypadku komputerów z systemem Windows.

Nie jest możliwe zakupienie programu gdziekolwiek indziej – nawet u jego producenta – całą sprzedaż prowadzi firma Apple. Apple zajmuje się też obsługą płatności i ich bezpieczeństwem – producent aplikacji nie otrzymuje żadnych informacji o szczegółach takich płatności.

Czy można wyłączyć mFarę z archiwizacji iPada w chmurze?

Użytkownik iPada może włączyć sobie funkcje archiwizowania dysku urządzenia w tzw. chmurze (domyślnie ta opcja jest wyłączona). Ponieważ baza danych programu mFara może zawierać dane osobowe nie zaleca się umieszczania jej chmurze. Jeśli więc Twój iPad ma włączoną usługę o nazwie iCloud to zaleca się wyłączyć program mFara z tej usługi. W tym celu należy:

 1. Uruchomić program USTAWIENIA w swoim iPadzie i wybrać w menu ustawień iCloud, a następnie Dysk i archiwum.
 2. Stuknąć w opcję Zarządzaj dyskiem.
 3. Stuknąć w nazwę iPada.
 4. Stuknąć w Pokaż wszystkie programy.
 5. Odszukać na liście programów mFara i przestawić przełącznik w pozycję wyłączony.
Czym się różni wysyłanie danych do iPada od wczytywania danych z iPada i dlaczego to jest bardzo ważne?

z FARY na Windows do iPada

Wysyłana jest cała baza danych z FARY. Na iPadzie baza danych zostaje skasowana  i zastąpiona danymi wczytanymi z FARY.

z iPada do Fary na Windows

Wysyłane są tylko te informacje, które zmieniły się na iPadzie. Baza danych w Farze jest tylko uzupełniania informacjami, które zostały wpisane na iPadzie.

💡 Dlaczego to jest bardzo ważne?

mFara na iPadzie nie wysyła do komputera całej bazy danych – wysyła tylko to, co zostało zmienione. Oznacza to, że w tym samym czasie można wprowadzać dane na innych iPadach oraz na komputerach bez obawy, że wczytanie danych z jednego iPada skasuje zmiany wprowadzone in innym urządzeniu lub komputerze.

Jak połączyć mFarę z Farą przy pomocy konta „Dropbox”?

Synchronizacja z wykorzystaniem konta Dropbox jest dość prosta, ale najpierw trzeba przygotować do tego swoje urządzenia i komputer. Robi się to jednak tylko raz.

1. Otwórz mFarę na iPadzie i stuknij w ikonę „Synchronizuj”

Wejdź na stronę  https://www.dropbox.com – wybierz konto bezpłatne – pozwala ono na gromadzenie do 2 GB danych na 3 urządzeniach. Następnie pobierz aplikację, zainstaluj ją na swoim komputerze i zaloguj się w niej.

2. W wyświetlonym panelu stuknij w opcję WYŚLIJ I UZUPEŁNIJ, a następnie w okienku lokalizacji stuknij w opcję POZOSTAW W URZĄDZENIU. Po chwili zostanie utworzony i umieszczony na urządzeniu plik o nazwie from_mafara.

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam, eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo. Nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit aspernatur aut odit.

3. Połącz urządzenie kabelkiem USB z komputerem i poczekaj, aż uruchomi się program iTunes.

Neque porro quisquam est, qui dolorem ipsum quia dolor sit amet, consectetur, adipisci velit, sed quia non numquam eius modi tempora incidunt ut labore et dolore magnam aliquam quaerat voluptatem. Ut enim ad minima veniam, quis nostrum exercitationem ullam corporis suscipit.

Jak wysłać dane z FARY do iPada przez „Dropbox”?
 • Otwórz okno synchronizacji z iPadem w sekcji SERWIS programu FARA, kliknij w przycisk WYŚLIJ. W oknie wysyłania zaznacz opcję DROPBOX, po czym kliknij w przycisk DALEJ. Fara przygotuje plik z danymi i wyśle go na Twoje konto Dropbox.
 • Otwórz mFarę na iPadzie, stuknij w ikonę SYNCHRONIZUJ, wybierz opcję WCZYTAJ Z KOMPUTERA i jako miejsce pliku zaznacz DROPBOX. Stuknij w przycisk WCZYTAJ, aby wczytać dane do iPada.

Od tego momentu mFara na iPadzie będzie rejestrowała zmiany, które tam naniesiesz.

Jak wysłać dane z iPada Do Fary przez „Dropbox”?
 • Otwórz mFarę na iPadzie, stuknij w ikonę SYNCHRONIZUJ, wybierz opcję WYŚLIJ DO KOMPUTERAi jako miejsce pliku zaznacz DROPBOX. Stuknij w przycisk WYŚLIJ, aby wysłać dane do komputera.
 • Otwórz okno synchronizacji z iPadem w sekcji SERWIS programu FARA i kliknij w przycisk WCZYTAJ. W oknie wczytywania zaznacz opcję DROPBOX, po czym kliknij w przycisk DALEJ. Fara pobierze plik z danymi z Twojego konto Dropbox i uzupełni nimi bazę danych.

💡 Ważna uwaga!

W trakcie kolędy możemy wpisywać dane na kilku iPadach w trybie offline. W tym czasie również na komputerze mogą być wprowadzane modyfikacje. Dlatego po wczytaniu danych z wszystkich iPadów musimy wykonać operację zwrotną, czyli ponownie wysłać dane z komputera do wszystkich iPadów, aby mieć na wszystkich urządzeniach aktualną bazę danych.

Jak wczytać dane z FARY 5.0 do iPada przy pomocy kabla USB?

Synchronizacja poprzez połączenie iPada z komputerem za pomocą kabla USB (często znajduje się na wyposażeniu iPada) jest nieco złożona – nie wymaga ona jednak dostępu do Internetu. Znacznie prostszą alternatywą jest skorzystanie z darmowego konta “Dropbox” – co jednak wymaga dostępu do sieci. W tym poradniku pokazujemy nieco nużącą metodę przesyłania danych z FARY do iPada poprzez połączenie kablem.

💡 Ważna uwaga!

W trakcie kolędy możemy wpisywać dane na kilku iPadach w trybie offline. W tym czasie również na komputerze mogą być wprowadzane modyfikacje. Dlatego po wczytaniu danych z wszystkich iPadów musimy wykonać operację zwrotną, czyli ponownie wysłać dane z komputera do wszystkich iPadów, aby mieć na wszystkich urządzeniach aktualną bazę danych.