mFara poradniki – Wysyłanie przez USB

Włodzimierz Kessler

Synchronizacja poprzez połączenie iPada z komputerem za pomocą kabla USB (często znajduje się na wyposażeniu iPada) jest nieco złożona – nie wymaga ona jednak dostępu do Internetu. Znacznie prostszą alternatywą jest skorzystanie z darmowego konta “Dropbox” – co jednak wymaga dostępu do sieci. W tym poradniku pokazujemy jak przesłać dane z FARY do iPada poprzez połączenie kablem.

1. Stuknij w ikonę Synchronizuj w głównym oknie aplikacji mFara na urządzeniu.

2. W wyświetlonym panelu synchronizacji stuknij w opcję Wyślij i uzupełnij, a następnie w okienku lokalizacji stuknij w opcję Pozostaw w urządzeniu. Po chwili zostanie utworzony i umieszczony na urządzeniu plik synchronizacji.

3. Połącz urządzenie kabelkiem USB z komputerem i poczekaj, aż uruchomi się program iTunes, następnie w menu iTunes odszukaj swoje urządzenie i kliknij w ikonę iPada w postaci ciemnego prostokąta.

4. Kliknij w Udostępnianie plików w lewym panelu programu iTunes.

Po prawej stronie wyświetli się lista aplikacji. Odszukaj na niej aplikację mFara i kliknij w nią myszką. Po prawej stronie pokaże się ramka Dokumenty mFara – na liście pokaże się plik from_mfara. Kliknij w ten plik i zapisz go na komputerze klikając przycisk Zachowaj pod okienkiem. Zapamiętaj, w jakim miejscu zapisałeś plik from_mfara.

5. Kliknij w ikonę Synchronizuj z iPadem w części SERWIS programu FARA.

6. Kliknij w przycisk Wczytaj z urządzenia.

7. W okienku programu zaznacz opcję wczytywania przez program iTunes i kliknij w ikonę zielonej strzałki, by wskazać plik from_mfara, który w poprzednim kroku został zapisany na komputerze z iPada.

8. Kliknij w przycisk Dalej – baza danych zostanie zsynchronizowana

Po wykonaniu tych kroków baza danych na komputerze jest już aktualna. Bezwzględnie należy teraz wykonać operację powrotną, czyli wysłać dane z powrotem do iPada (jak opisano w rozdziale Jak wczytać dane z Fary przy pomocy kabla USBDopiero teraz dane na urządzeniu są w pełni zsynchronizowane z bazą danych programu FARA na komputerze!

Ta strona używa plików cookie, aby usprawnić korzystanie z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz i opuścić tę stronę. Akceptuj