mFara poradniki – wczytywanie przez USB

Włodzimierz Kessler

Synchronizacja poprzez połączenie iPada z komputerem za pomocą kabla USB (często znajduje się na wyposażeniu iPada) jest nieco złożona – nie wymaga ona jednak dostępu do Internetu. Znacznie prostszą alternatywą jest skorzystanie z darmowego konta “Dropbox” – co jednak wymaga dostępu do sieci. W tym poradniku pokazujemy jak przesłać dane z FARY do iPada poprzez połączenie kablem.

1. Kliknij w ikonę Synchronizuj z urządzeniem mobilnym w części SERWIS programu FARA.

2. kliknij w przycisk wyślij dane.

3. poczekaj, aż program wyeksportuje kartotekę i utworzy plik to_mfara, zaznacz opcję “Przez połączenie iPada z komputerem kablem“, wskaż folder, w którym plik ma zostać utworzony i kliknij w przycisk Dalej.

4. Połącz urządzenie kabelkiem USB z komputerem i poczekaj, aż uruchomi się program iTunes, następnie w menu iTunes odszukaj swoje urządzenie i kliknij w ikonę iPada w postaci ciemnego prostokąta.

5. Kliknij w Udostępnianie plików w lewym panelu programu iTunes.

Po prawej stronie wyświetli się lista aplikacji. Odszukaj na niej aplikację mFara i kliknij w nią myszką. Po prawej stronie pokaże się ramka Dokumenty mFara– skopiuj tam plik to_mfara. Można to zrobić albo klikając przycisk Dodaj pod okienkiem albo przesuwając plik za pomocą myszki z jednego okienka do drugiego.

6. NIE klikaj w ikonę Synchronizuj w programie iTunes – nie o tę synchronizację tutaj chodzi!

7. stuknij w ikonę Synchronizuj w głównym oknie aplikacji mFara na urządzeniu.

8. W wyświetlonym panelu synchronizacji stuknij w opcję Usuń dane i wczytaj z komputera, a następnie w okienku lokalizacji stuknij w opcję Na urządzeniu. Po chwili baza danych zostanie wczytana do iPada.

Ta strona używa plików cookie, aby usprawnić korzystanie z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz i opuścić tę stronę. Akceptuj