mFara poradniki – Dropbox

Włodzimierz Kessler

Wykorzystanie konta Dropbox do przesyłania danych z komputera do iPada i z powrotem jest dużo prostsze niż przez połączenie kablowe, ale wymaga połączenia z Internetem.

Przed rozpoczęciem korzystania z tego rozwiązania należy wykonać 4 poniższe kroki – wykonuje się je tylko raz, aby skonfigurować aplikacje.

Krok 1: Wejdź na stronę www.dropbox.com i załóż sobie darmowe konto o wielkości 2 GB (większe konta są komercyjne – ale nie ma potrzeby zwiększania tej przestrzeni).

Krok 2: Ze strony www.dropbox.com pobierz aplikację Dropbox i zainstaluj ją na swoim komputerze.

Krok 3: Uruchom mFarę na iPadzie i stuknij w ikonę Dostosuj. Na 3 pozycji zobaczysz wówczas sekcję DROPBOX zawierającą włącznik/wyłącznik. Naciśnij ten włącznik – uruchomi się wówczas moduł Dropbox’a, który poprosi Cię o podanie swojego adresu email i hasła do dropbox’a. Po udanej autoryzacji (co może zająć kilkanaście sekund) przełącznik znajdzie się w pozycji włączonej (zielony kolor), a po jego lewej stronie wyświetli się nazwa konta. Od tego momentu aplikacja jest połączona z Twoim kontem Dropbox.

Krok 4: Uruchom program Fara na komputerze, przejdź do części SERWIS i kliknij w ikonę “Synchronizuj z iPadem“. W górnej części wyświetlonego okienka będzie ikona Dropbox z nazwą Konfiguruj Dropbox’a. Kliknij w nią.

Następnie w wyświetlonym okienku kliknij w ikonę niebieskiego foldera i odszukaj folder https://www.dropbox.com/ na swoim Dropboxie – wbrew pozorom nie jest to trudne – po wyświetleniu listy folderów odszukaj po prostu nazwę Dropbox i rozwiń ją, jak na rysunku poniżej.

Te 4 kroki wykonuje się raz – od tego momentu obydwie aplikacje (mFara oraz FARA) mogą wymieniać między sobą pliki. Jak przesyłać te pliki ?

Wysyłanie danych z komputera do iPada:

Aby wysłać dane z komputera (program FARA) do iPada kliknij w ikonę Synchronizuj z iPadem, następnie w przycisk Wyślij (czyli wysyłanie danych do urządzenia), a w kolejnym kroku zaznacz pole wyboru przez Dropbox’a i kliknij w przycisk Dalej. Baza danych zostanie wysłana do aplikacji mFara na iPadzie.

Po wykonaniu tych kroków baza danych na komputerze jest już aktualna. Bezwzględnie należy teraz wykonać operację powrotną, czyli wysłać dane z powrotem do iPada. Dopiero teraz dane na urządzeniu są w pełni zsynchronizowane z bazą danych programu FARA na komputerze !

Czym się różnią synchronizacje „z FARY 5.0 do iPada” i „z iPada do FARY 5.0”?

Obydwie funkcje znacznie różnią się od siebie.

FARA 5.0 → iPadiPad → FARA 5.0
Wczytanie danych z FARY 5.0 do iPada powoduje skasowanie całej bazy danych na iPadzie i wczytanie w jej miejsce kartoteki z komputera. Oznacza to, iż wszystkie dane na iPadzie w programie mFara zostaną utracone – w ich miejsce pojawią się dane z iPada !Wczytanie danych z iPada do FARY 5.0 nie powoduje usunięcia danych z FARY !!!. Kartoteki założone na iPadzie zostaną dopisane do FARY. Karty zmodyfikowane na iPadzie zostaną w Farze uzupełnione (zaktualizowane).

Innymi słowy:

  • z komputera do iPada kopiujemy całą bazę danych – dane z iPada znikają,
  • z iPada do komputera wczytujemy tylko zmiany i aktualizujemy istniejącą kartotekę.

Ta strona używa plików cookie, aby usprawnić korzystanie z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz i opuścić tę stronę. Akceptuj