Rozszerzenia:
KSIĘGI ZMARŁYCH I POCHOWANYCH
- Księga zmarłych oraz księga pochowanych zostały rozszerzone o kilka pól związanych z udzielonymi sakramentami oraz z pogrzebem. Pola te nie są obowiązkowe – mogą być wypełniane w celach archiwalnych jeśli jest taka potrzeba.
- Do księgi pochowanych dodano wydruk rozpiski – jednej kartki A4 podzielonej na 3 ramki z informacjami dla księdza, dla kościelnego i dla grabarza.
INTENCJE
- W druku gabloty rozszerzony ustawienia oznaczania intencji kolorami dodając możliwość określania koloru nie tylko dla intencji o danej treści, ale także dla treści zawierającej podane frazy.
KSIĘGA ŚLUBÓW
- Wprowadzono opcjonalną kontrolę unikalności numeru małżeństwa konkordatowego. Kontrolę można włączyć klikając w ikonę Dostosuj w księdze ślubów i zaznaczając wybrane opcje w części „Gdy numer małżeństwa konkordatowego dubluje się z innym wpisem”.
KSIĘGA CHORYCH
- Funkcja aktualizacji po wizycie została usprawniona – można przed jej wywołaniem zaznaczyć osoby, których dotyczy. Ułatwia to aktualizację księgi chorych w bardzo dużych parafiach.
NIEBAWEM
- W ustawieniach wykazu dodano możliwość zawężenia do wybranych rodzajów zawartego związku małżeńskiego.
PLAN CMENTARZA
Na planie cmentarza rozszerzono opcje dostosowawcze i podzielono je na zakładki:

Na zakładce etykiety można włączyć lub wyłączyć wyświetlanie pod symbolami grobów etykiet z lokalizacją każdego grobu. Dodatkowo można też określić wygląd etykiety (czcionka, styl, kolor) oraz jej szerokość.

Na zakładce znaczniki można oprócz standardowych znaczników przedawnienia włączyć 2 nowe sygnalizatory:
- Pytajnik dla grobu o nieczytelnej tablicy – jeśli na karcie grobu, na stronie nr 7 zaznaczono, że tablica/napis na nagrobku jest nieczytelny to na tle grobu wyświetlał się będzie znak pytajnika.
- Litera P dla grobu pustego – jeśli miejsce jest wolne (nikt nie spoczywa w grobie) i nie jest zastrzeżone (na karcie grobu nie ma wpisanego dysponenta) to można zaznaczyć, by na tle grobu pojawiała się litera P.

Na zakładce przeźroczystość można zaznaczyć, aby symbole grobów były przeźroczyste, czyli niewidoczne. Może to być przydatne gdy na planie umieszczono podkład ze zdjęciem lub mapą cmentarza – wówczas symbole grobów nie są widoczne, ale ponieważ fizycznie są umieszczone na planie po kliknięciu w dane miejsce program wyświetli informacje o tym grobie.

Na zakładce sygnalizacja kolorami można określić dodatkowy kolor dla miejsc wolnych, ale zastrzeżonych.

Jeśli opcja na tej zakładce będzie zaznaczona, to obok planu wyświetlane będzie drugie okienko, w którym będzie się wyświetlało zdjęcie aktualnie zaznaczonego grobu.

Zakładka kadrowanie służy do przesunięcia całego planu do lewego, górnego rogu planu danego sektora (pola).
FINANSE
- Dodano możliwość szybkiego wyznaczania numeru kolejnego dowodu, dla wystawianych dokumentów.
- Dodano funkcję drukowania podsumowań miesięcznych dla danego roku finansowego.
PLAN CMENTARZA – OBSZAR:
Na planie cmentarza dodano nową funkcję: Obszar. Kliknięcie w te ikonę pozwala na określenie dla danego sektora (pola) rozmiaru obszaru rysowania. Obszar rysowania to prostokąt, w którym umieszcza się groby i elementy planu (nie mylić z oknem). Maksymalna szerokość/wysokość obszaru to 32767 punktów, ale zazwyczaj wystarcza 1000-2000.
Im większy obszar rysowania, tym trudniej manipuluje się paskami przewijania, gdyż niewielki ruch myszką może powodować przesunięcie nawet o kilka tysięcy punktów. Dlatego obszar lepiej jest dopasować do rzeczywistej wielkości planu danego sektora. Domyślnie obszar tworzy się w wymiarach 3000 x 3000 pikseli i zazwyczaj jest to wielkość wystarczająca.
Im mniejszy obszar, tym łatwiej manipuluje się paskami przewijania.
Jeśli wszystkie elementy planu nie mieszczą się należy powiększyć obszar rysowania w poniższych polach.
Dla każdego sektora (pola) można określić inną wielkość obszaru rysowania.
KSIĘGA CHRZTÓW
- Dla zaawansowanych: do edytora wzorów dokumentów dodano słowa kluczowe $bmAdnotacja, $koAdnotacja, $slBrakAdnot służące do wstawiania w dokumencie adnotacji o Bierzmowaniu, I Komunii i braku adnotacji o małżeństwie.