Rozszerzenia:
FARA-TCM – WTYCZKA POZWALAJĄCA ZEWNĘTRZNYM PROGRAM NA BIEŻĄCY ODCZYT PODSTAWOWYCH INFORMACJI Z KSIĄG CMENTARNYCH
Program FARA nie udostępnia zawartości bazy danych innym aplikacjom – dane te są zaszyfrowane i możliwe do odczytu tylko przez program FARA. Z tego względu utworzona została wtyczka o nazwie FARA-TCM, której zasada polega na prowadzeniu przez program FARA równolegle drugiej, niezaszyfrowanej bazy danych zawierającej:
- lokalizację grobów.
- datę rozpoczęcia dzierżawy.
- okres dzierżawy (w latach).
- Informacje o osobach pochowanych obejmujące:
- imię
- nazwisko
- datę urodzenia
- datę śmierci
- lokalizacje i nazwy plików z załączonymi do księgi grobów zdjęciami.
Baza ta jest aktualizowana przez program FARA synchronicznie w trakcie pracy programu – każda zmiana danych w głównej bazie programu powoduje natychmiastową aktualizację nieszyfrowanej bazy zewnętrznej.
Baza ta może zostać wykorzystana przez zewnętrzne programy innych firm – głównie tworzących mapy cmentarzy.
Pełna dokumentacja techniczna tej bazy dla zewnętrznych producentów dostępna jest tutaj: http://www.dokumentacja.fara.pl/fara_tcm.pdf
E-NEKROLOG
E-nekrolog programu FARA pobiera dane z księgi zmarłych i tworzy z nich nekrolog bazując na szablonie. Nekrolog zawiera treść i wpisane w nią dane – jednak ze względu na specyfikę języka polskiego (np. formy osobowe i odmianę imion czy nazw miejscowości) jego zawartość wymaga jeszcze dalszej korekty!
Z tego względu po stworzeniu jest on wyświetlany użytkownikowi w prostym edytorze, w którym można go jeszcze przeredagować i uzupełnić.

Zredagowany ostatecznie nekrolog można wysłać na serwer WWW, gdzie zostanie odebrany przez stworzony przez autora strony skrypt i umieszczony we właściwym miejscu strony WWW lub jej bazy danych. Jeśli to nie jest możliwe to w ostateczności zredagowany nekrolog można kopiować przez schowek i umieszczać samodzielnie na stronie, jeśli użytkownik posiada dostęp do panelu edycyjnego swojej strony.
CMENTARZ
- Dodano (na ikonie podsumowania) nowy raport Podsumowanie ogólne.
- Dodano kraj dysponenta grobu w księdze grobów.
- Wprowadzono duże, pogrubione litery i (o ile to możliwe) większe czcionki dla treści na wydrukach KP.
ZDJĘCIA I ZAŁĄCZNIKI
Dodano możliwość podpinania do programu zdjęć nie tylko z dysku komputera (jak dotychczas), ale także przez podanie adresu URL.
ODWIEDZINY CHORYCH
Zwiększono możliwości filtrowania na daty wizyt oraz sakramenty. Do ogólnej statystyki sakramentów dostępnej w części Animarum dodano również liczbę chorych, którym udzielono namaszczenia.
INTENCJE
- Dodano możliwość wyświetlania w tabeli uwag.
- Powiększono pole z szybką wyszukiwarką wg. daty.
PRZYGOTOWANIE DO I KOMUNII ŚW.
- Dodano pole “Zgoda z parafii”
KSIĘGA KAZAŃ
- Dodano do programu księgę wygłoszonych kazań z możliwością jej drukowania, filtrowania oraz tagowania.
Korekty:
PLAN CMENTARZA
- Zmodyfikowano technologię uzyskując znaczne przyspieszenie ładowania planu i mniejszą zajętość pamięci.