Rozszerzenia:
KARTOTEKA:
- Lista osób na karcie rodzinnej została rozszerzona o możliwość wpisywania adresów email i numerów telefonów członków. rodziny bezpośrednio na kartotece, bez konieczności otwierania kart osobowych.
PLAN CMENTARZA
- Wprowadzono możliwość przełączenia symboli grobów na symbole przeźroczyste i bez ramek, czyli niewidoczne. Jest to przydatne, gdy stosowany jest podkład z mapą – wówczas kształty grobów nie zasłaniają elementów podkładu, a jednocześnie zachowana zostaje interaktywność planu – po kliknięciu w niewidoczny symbol grobu pojawią się informacje o grobie i osobach spoczywających.
- Wprowadzono możliwość dodawania do planu własnych kształtów grobów w postaci plików graficznych. Każdy własny symbol składa się z 3 plików graficznych w formacie bmp, jpg, lub gif:
- pierwszy plik obrazuje pusty grób (wolne miejsce) – we wbudowanej bibliotece kształtów programu FARA są to wielościany z białym tłem.
- drugi plik obrazuje grób niepusty, w którym spoczywają zmarli – we wbudowanej bibliotece kształtów programu FARA są to wielościany z czarnym tłem.
- trzeci plik to kształt przeźroczysty, stosowany gdy plan zostanie przełączony w tryb przeźroczystych symboli. Jeśli przeźroczyste symbole nie są stosowane, to może to być całkiem dowolny plik.
CMENTARZ
- W funkcji eksportu danych na stronę WWW wprowadzono możliwość eksportu tylko dla osób zmarłych w zadanym zakresie czasu.
ŚLUBY
- W księgach protokołów, zapowiedzi oraz ślubów dane adresowe narzeczonych i świadków zostały rozszerzone o kraj – przydatne dla osób zamieszkałych poza Polską.
- dodano druk zawiadomienia o wysłaniu ne temere.
INTENCJE
- W wydruku potwierdzenia intencji wprowadzono możliwość włączenia drukowania nazwy kościoła, zamiast zwrotu “w tutejszym kościele”.
- Na zakładce Zakładki w funkcji Dostosuj księgę intencji wprowadzono możliwość włączenia w księdze trzeciej zakładki, w której intencje określonego typu są grupowane. Zazwyczaj jest to stosowane przy intencjach zbiorowych – na takiej zakładce wszystkie intencje zbiorowe na dany dzień i godzinę wyświetlane są jako 1 wiersz w tabeli – dopiero jego otwarcie powoduje wyświetlenie listy pojedynczych intencji i wybranie właściwej z nich do edycji.


- W wydrukach intencji do gabloty (“od niedzieli do niedzieli”) i na ambonę oraz do funkcji eksportu intencji na stronę WWW dodano możliwość określania sposobu złączania treści intencji w tym samym czasie – intencje zbiorowe mogą więc zostać wydrukowane jako jedna pozycja, z treściami oddzielonymi od siebie np. przecinkiem czy znakiem nowej linii.
- W wydrukach od niedzieli do niedzieli wprowadzono możliwość określania godziny początkowej pierwszego dnia, co pozwala tworzyć zestawienia od soboty wieczora do następnej niedzieli.
- Na zakładce Dodatki w funkcji Dostosuj księgę intencji wprowadzono możliwość stworzenia “prawokliku” – po włączeniu tej funkcji utworzenie nowej intencji poprzez kliknięcie w ikonę Nowy prawym przyciskiem myszki zamiast lewego spowoduje utworzenie nowej intencji i automatyczne skopiowanie do niej określonych pól z podświetlonego wiersza w tabeli.

KORESPONDENCJE
- Na zakładce Dodatki w funkcji Dostosuj dziennik korespondencji wprowadzono możliwość stworzenia “prawokliku” – po włączeniu tej funkcji utworzenie nowej pozycji w dzienniku poprzez kliknięcie w ikonę Nowy prawym przyciskiem myszki zamiast lewego spowoduje utworzenie nowej korespondencji i automatyczne skopiowanie do niej określonych pól z podświetlonego wiersza w tabeli.
USC
- Wydruk formularza konkordatowego został przesunięty o ok. 1,4 cm w dół, aby umożliwić przybicie na górnym marginesie prostokątnej pieczęci.
DRUKOWANIE
- Dodano wielojęzyczne druki z możliwością wybory języka głównego i ewentualnie drugiego języka z listy: polski, łaciński, angielski, niemiecki”.
- Zaświadczenie dla rodzica Chrzestnego.
- Zawiadomienie o dokonaniu adnotacji w księdze Chrztów dotyczącej zawartego związku małżeńskiego.
- Ne temere.
- Prośba o wygłoszenie zapowiedzi.
- Zawiadomienie o wygłoszeniu zapowiedzi.
- W drukarce kopert po kliknięciu w ikonę Opcje można inaczej niż dotychczas określić sposób drukowania nazwy parafii. Cały zwrot ze słowem kluczowym $nazwa może zawierać 2 linijki. Domyślny zwrot to: Parafia pw. $nazwa, w miejsce którego program wstawi nazwę parafii tworząc przykładowy tekst: Parafia pw. Wszystkich Świętych. Zwrot ten można też zapisać jednak w 2 linijkach, w przykładowej postaci:
Parafia Rzymskokatolicka.
pw. $nazwa.
co spowoduje wydrukowanie go na kopercie w postaci:
Parafia Rzymskokatolicka.
pw. Wszystkich Świętych.
OFIARNOŚĆ
- W druku podziękowania za ofiarę wprowadzono możliwość przeredagowania treści podziękowania.
OGÓLNE
- do funkcji tworzenia kopii bezpieczeństwa bazy danych (archiwizacji) dodano możliwość automatycznego umieszczania w nazwie pliku daty i godziny jego utworzenia.
- W książkach adresowych wprowadzono możliwość wyszukiwania wg. numerów telefonów.
- Zniesiono automatyczne formatowanie nazwy parafii wg. formatu nazwy własnej, gdyż w niektórych przypadkach, szczególnie parafii zagranicznych było to uciążliwe.